Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
22 – 27.07.2018
CZAS DO STARTU:

Gdzie i Kiedy

Data Środa, 26.07.2017
Start 10:00
Dystans 74 km
Przewyższenie 2317 m
Track GPS: Route Analyser
Najwyższy punkt 1076 m n.p.m.
Trudność (1 - 6) ☆☆☆☆☆
Opis etapu Trudny fizycznie, obfity w techniczne odcinki etap do Bardo. Pokonanie pierwszych kilometrów będzie idealnym sposobem na rozgrzewkę przed tym co czeka nas po wjeździe w teren. Po pierwszej niezbyt wymagającej wspinaczce dojeżdżamy do asfaltowej leśnej drogi. Kilka płaskich kilometrów i skręcamy mocno w prawo w czerwony szlak. Od tego miejsca zaczyna się już prawdziwa walka – Mountainbiker vs. Sudety! Kawałek stromego podejścia i docieramy na grzbiet. Początkowo płaski singletrail przechodzi w stromy techniczny zjazd. Dwa kilometry ostrej jazdy, łapiemy chwilę oddechu, a po chwili wjeżdżamy na szybką, wąską ścieżkę w pobliżu Szerokiej Kopy. Prace porządkowe, które wykonaliśmy 2015 roku na tym odcinku w końcu pozwolą poczuć pełną prędkość. „Dolatujemy” do drogi szutrowej. Na niej czeka na nas kilka łatwych kilometrów. To dobra okazja, żeby odetchnąć, bo ten odcinek doprowadzi nas do miejsca, które dla wielu będzie pierwszym prawdziwym sprawdzianem przygotowania do Sudety MTB Challenge. 20 km wąskiej ścieżki. Raz w górę, raz w dół. Cały czas z pełną koncentracją i zaangażowaniem w jazdę. Ten odcinek to prawdziwe „March or Die”. Posiadaczom „hardtaili” współczujemy…
Na szczęście w połowie odcinka jest zlokalizowany bufet. Kolejny informuje nas o pomyślnie stoczonej walce z tym wymagającym odcinkiem. A za nim kolejne kultowe miejsce – Góra Borówkowa. Techniczny długi podjazd na pewno da się we znaki. Wymagający i a przy zmęczeniu dający wiele satysfakcji z jego pokonania. Na jego końcu, standardowo, nagroda – ponad 2 kilometry szalonej jazdy w dół. Technicznie, szybko i bardzo szybko. Poczucie odkrywania nowych niesamowitych miejsc zawsze towarzyszy podczas zjazdu z Borówkowej. Nawet jeśli ten zjazd pokonujemy nie pierwszy raz. Od razu po zjeździe czeka nas jeszcze jeden wymagający podjazd do Przełęczy Jaworowej - łatwy technicznie, stromy, w pewnym momencie ultra stromy.
Kolejne 20 km „rozładują akumulator”. Płaskie, kręte, leśne i szutrowe drogi. Ten odcinek zachęca do pogoni za zawodnikami przed nami i naciskania na pedały „na maxa”. Krótki, stromy podjazd na Górę Kalwaria a z niej zjazd słynną Drogą Krzyżową. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Inaczej niż w poprzednich latach, skeręcamy w prawo. Kawałek asfaltu i ponad 4 kilometry pokonujemy leśną drogą. Łagodny podjazd i szybki długi zjazd. Docieramy do miejscowości Janowiec i stąd ostatnie 3 km pokonujemy szybkim asfaltem. Jesteśmy na mecie etapu nr 3. Dotarłeś do mety w jednym kawałku? 
Bufety 1. 25 km 2. 35 km 3. 53 km
Lokalizacja START (Stronie Śląskie) Google Maps
FINISH (Bardo) Google Maps

START - Etap 3, dystans CLASSIC

META - etap 3, dystans CLASSIC (Miasteczko Zawodów)