Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
27-31.072020
CZAS DO STARTU:

Gdy opada kurz, zaczyna się nowa przygoda

Kurz po bitwie powoli opada. W sieci pojawia się coraz więcej komentarzy na temat zakończonego niespełna tydzień temu Sudety MTB Challenge 2015. Ku naszej uciesze, są to komentarze w zasadzie wyłącznie pozytywne. To bardzo nas raduje, bo pokazuje, że tygodnie intensywnej pracy mają sens. Podobnie działały na nas Wasze uśmiechy na mecie ostatniego etapu.

       EZ3A6819

Mimo, że była to już jedenasta edycja wyścigu, to spokojnie stwierdzamy – to nigdy się nie nudzi. Zarówno nam – organizatorom, jak i, co najważniejsze, Wam – zawodnikom. Znów grubo ponad setka obcokrajowców z 23 krajów świata przekonało się, że w Polsce organizuje się unikatowy wyścig, który w zasadzie nie ma sobie równych w Europie.

Czym Was „kupujemy”? Bez wątpienia są to trasy. Szlaki, jakie oferują Sudety, powodują miłość od pierwszego wejrzenia. Coraz więcej europejskich etapówek stawia na bardzo fizyczne lecz głównie uregulowane, szutrowe trasy. My jednak cały czas, nieprzerwanie hołdujemy mottu „no bullshit, no compromise – just mountain biking”. Sudety tworzą znakomitą arenę do tego typu zmagań. Do głosu dochodzą tu wyzwalające niesamowite „flow” singletracki, testujące technikę zjazdy oraz otaczająca zawodników dzika przyroda, która daje poczucie totalnego oderwania się od codzienności.

       _O5B1896

W zasadzie można by stwierdzić, że skoro jest tak fajnie, to nie trzeba niczego zmieniać. Z drugiej strony ten kto nie szuka nowinek i usprawnień, ten się cofa, a my cały czas chcemy rozwijać Sudety MTB Challenge. Dlatego przyszły rok będzie stał pod znakiem nowości. Pierwszą i najważniejszą będzie kierunek, w jakim będziemy się poruszać. W 2016 roku wyruszymy w kierunku polskiej Mekki MTB – Karpacza! Ten plan siedział nam w głowie już od dłuższego czasu i teraz jest moment, by wdrożyć go w życie. Bogate możliwości poprowadzenia tras, jakie oferuje to miejsce powodują, że nie ma powodu, by dalej zwlekać. Już jesienią ruszamy na „rozpoznanie bojem” więc w tym okresie możecie spodziewać się materiałów na temat nowych szlaków.

       EZ3A5420

Wcześniej z pewnością wrócimy jeszcze kilka razy do tegorocznego wyścigu – w przygotowaniu są m.in. materiały filmowe i wywiady z zawodnikami, które będziemy publikować już wkrótce. Niedługo rozpoczną się też zapisy do Sudety MTB Challenge 2016. Śledźcie naszą stronę internetową oraz fanpage na Facebooku.